Медичне забезпечення

У процесі здійснення програми сурогатного материнства генетичнії матері призначаються стимулюючі препарати (таблетки, ін'єкції), які допомагають виростити більше одного фолікулів, у яких дозрівають яйцеклітини.

За потреби медичні препарати призначаються і майбутній сурогатній матері для синхронізації менструальних циклів реципієнтки (генетичної мами) та сурогатної мами, спрямовані на підготовку ендометрію до імплантації ембріона.

За циклом генетичної мами ведуть особливе спостереження, проводять ультразвукові дослідження та визначають рівень естрадіолу у крові. Коли досягнуто ефективності зростання фолікулів, пацієнту призначаються препарати, що сприяють дозріванню яйцеклітини, після чого проводиться пункція фолікулів.

Пункція проводиться амбулаторно, в асептичних умовах спеціалізованої маніпуляційної або малої операційної під внутрішньовенною анестезією, під контролем УЗД-апарату, з використанням спеціального обладнання, внаслідок чого яйцеклітини «дістаються» з яєчників генетичної мами для подальшого запліднення сперми. Процедура здійснюється у денному стаціонарі, після пункції пацієнтка перебуває у клініці протягом 1-2 годин.

Зрілі яйцеклітини запліднюють сперматозоїдами чоловіка поза тілом матері. Крім традиційного методу штучного запліднення in vitro (у пробірці) застосовується також метод ICSI (Intra Сytoplasmic Sperm Injection). Останній використовується навіть при мінімальних змінах у спермі, а також існують додаткові показання для проведення цієї маніпуляції, наприклад, отримання невеликої кількості яйцеклітин (5 і менше). У процесі цього методу відбирають життєздатний сперматозоїд і за допомогою спеціальних інструментів вводять його в яйцеклітину.

Запліднені яйцеклітини культивують та виробляють перенесення ембріонів у порожнину матки сурогатної мами. Перенесення ембріонів здійснюється з 2-ї по 5-ту добу. День перенесення залежить від багатьох факторів. Питання дня переносу ембріонів вирішується лікарем у кожному конкретному випадку. Рекомендується в порожнину матки переносити не більше 1-2 ембріонів, але при прогнозованій зниженій ймовірності імплантації можливе перенесення більшої кількості ембріонів (за згодою пацієнтки). Для перенесення ембріонів застосовують спеціальні еластичні катетери, які вводяться в порожнину матки через цервікальний канал. Якщо залишилися ембріони – їх кріоконсервують (заморожують у рідкому азоті) для зберігання та подальшого використання (при необхідності у наступних циклах).

При невдалій спробі ЕКЗ його повторний цикл проводять з використанням кріоконсервованих ембріонів.

Для проведення такої програми генетичним батькам не потрібне повторне проходження програми. Досить підготувати ендометрій сурогатної мами та здійснити перенесення ембріонів.

Кріоцикл (цикл штучного запліднення з використанням раніше заморожених ембріонів) дає додаткову можливість генетичним батькам наблизитися до довгоочікуваного результату – настання вагітності. У цей період генетичні батьки можуть не перебувати в межах країни, де здійснюється програма за допомогою «допоміжної мами», якщо заздалегідь було досягнуто домовленостей та підписано необхідні для проведення програми документи.